Karl Johan Mertz - Produktionsansvarig / COO

Road / Intermodal
Tel: 040-936460
karl-johan.mertz@mertz.se

Mattias Nordborg - Process & IT ansvarig

Fraktportal, IT-support, Inloggningsuppgifter o.s.v.
Tel: 040-936461
mattias.nordborg@mertz.se

Irene Nylén - Byggdistribution

Postnummer 20-29
Tel: 040-936466
Fax: 040-291450
irene.nylen@mertz.se

Joakim Schäfer - Styckegodsdistribution

Postnummer 20-25 & 27
Tel: 040-936464
joakim.schafer@mertz.se

Krister Persson - Långvägadistribution

Postnummer 26 & 28-31 & 34-37 
Tel: 040-936463
krister.persson@mertz.se

Fredrik Johansson - Transportledning Fjärr

Postnummer 58-61 & 63-64 & 69-76. Samt 10-19 & 83-98 (Norrut) 
Tel: 040-936483
fredrik.johansson@mertz.se

Jörgen Ek - Transportledning Fjärr

Postnummer 33 & 50-56 & del av 57. Samt 40-47 (Norrut) 
Tel: 040-936469
jorgen.ek@mertz.se

Stefan Carlzon - Transportledning / Specialtransporter

Postnummer 38-39 & 62 & 65-68 & 77-82. Samt del av 36, 57, 59
Danmark, Norge, Specialtransporter & Gotland 

Tel: 040-936462
stefan.carlzon@mertz.se

Erik Pålsson - Transportledning (blandat)

Trailerdragningar, samt ersätter när ordinarie transportledare är ledig
Tel: 040-936484
erik.palsson@mertz.se

Håkan Carlsson - Transportledning Trailerdragningar

Trailerdragningar & Danmark  
Tel: 040-936484
hakan.carlsson@mertz.se

Peter "Peppe" Wennefjord - Transportledning i STHLM

Terminalansvarig i Stockolm. Postnummer 10-19, Uppsala med omnejd. 83-98 (söderut)
Tel: 08-6045580
peter.wennefjord@mertz.se

Mikael Kristersson - Transportledning i GBG

Terminalansvarig i GBG. Postnummer 40-47 (söderut)
Tel: 031-152908
mikael.kristersson@mertz.se

  • Vet du inte vem du skall kontakta?

    Använd dig av nedan formulär så får du svar av rätt person inom 30 minuter.

 

 

 

 

Vår trafikledning är bemannad 06.00 - 18.00 Måndag - Fredag.

 

Utskriftsvänlig kontaktlista