Malmö -  Huvudkontor

Mertz Transport AB

Containergatan 2

211 24 Malmö

Vöxel: 040-936460

info@mertz.se

Avdelningar
Administration
Trafikledning
Crossdock
Verkstad
 

  • Vet du inte vem du skall kontakta?

    Använd dig av nedan formulär så får du svar av rätt person inom 30 minuter.

 

Mailgrupper:

transport.malmo@mertz.se

  • fredrik.johansson@mertz.se
  • erik.palsson@mertz.se
  • krister.persson@mertz.se
  • mattias.nordborg@mertz.se
  • jorgen.ek@mertz.se
  • stefan.carlzon@mertz.se
  • joakim.schafer@mertz.se
  • anna.knoos@mertz.se
  • mentor.istrefi@mertz.se

goteborg@mertz.se

  • mikael.kristersson@mertz.se
  • jorgen.ek@mertz.se

stockholm@mertz.se

  • peter.wennefjord@mertz.se
  • fredrik.johansson@mertz.se

Utskriftsvänlig kontaktlista

Irene Nylén - Kundsupport kontraktsdistribution

Postnummer 20-29
Tel: 040-936466
Fax: 040-291450
irene.nylen@mertz.se

Joakim Schäfer - Distribution

Postnummer 20-25 & 27
Tel: 040-936464
joakim.schafer@mertz.se

Anna Knöös - Regionaldistribution

Postnummer 26 & 28-31 & 34-37 
Tel: 040-936463
anna.knoos@mertz.se

Fredrik Johansson - Transportledning Fjärr

Postnummer 58-61 & 63-64 & 69-76. Samt 10-19 & 83-98 (Norrut) 
Tel: 040-936483
fredrik.johansson@mertz.se

Jörgen Ek - Transportledning Fjärr

Postnummer 33 & 50-56 & del av 57. Samt 40-47 (Norrut) 
Tel: 040-936469
jorgen.ek@mertz.se

Stefan Carlzon - Transportledning Fjärr / Specialtransporter

Postnummer 38-39 & 62 & 65-68 & 77-82. Samt del av 36, 57, 59
Danmark, Norge, Specialtransporter & Gotland 

Tel: 040-936462
stefan.carlzon@mertz.se

Erik Pålsson - Transportledning

Trailerdragningar, samt ersätter när ordinarie transportledare är ledig
Tel: 040-936484
erik.palsson@mertz.se

Håkan Carlsson - Transportledning Trailer/Tank

Trailerdragningar, Tank & Danmark  
Tel: 040-936484
hakan.carlsson@mertz.se

Mentor Istrefi - Transportledning

Övergripande ansvar för all Nattproduktion
Tel: 040-936484
mentor.istrefi@mertz.se

Mattias Nordborg - Process & IT ansvarig

Fraktportal, IT-support, Inloggningsuppgifter o.s.v.
Tel: 040-936461
mattias.nordborg@mertz.se

Krister Persson - Föräldrarledig

Karl-Johan Mertz - Produktionsansvarig / COO

Road / Intermodal
Tel: 040-936460
karl-johan.mertz@mertz.se